Anasayfa » CHP » Abdulkadir Selvi duyurdu! İYİ Parti CHP ittifakı olacak mı?
Abdulkadir Selvi duyurdu! İYİ Parti CHP ittifakı olacak mı?

Abdulkadir Selvi duyurdu! İYİ Parti CHP ittifakı olacak mı?

Yerel seçimlerde muhalafet partileri arasında ittifak olacak mı? Gözler kilit konumdaki İYİ Parti’ye çevrildi. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, İYİ Parti’nin ittifaka nasıl baktığını “İYİ Parti CHP ile ittifak yapacak mı?” başlıklı köşesinde anlattı. Bazı il ve ilçelerde bu partinin son seçimde aldığı oy oranlarını aktaran yazar, şu ifadelere yer verdi:

CİHAN PAÇACI: KURUMSAL BAZDA İTTİFAK DÜŞÜNMÜYORUZ
“İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı ile konuştum. “Hiçbir siyasi parti ile kurumsal bazda ittifak yapmayı düşünmüyoruz” dedi. Ama tabanda ittifaka kapıyı açık bıraktı. “İttifakı seçmen kendi yöresinde yapıyor, genel merkezin ittifak görüşmesi yapması seçmen bazında sağlıklı sonuç vermez. Çünkü yerel seçimlerin dinamikleri çok farklı. Biz seçimlerde kendi adayımızı çıkaracağız” diye konuştu.

Gördüğüm kadarıyla CHP’nin gözü İYİ Parti’nin üzerinde. Çünkü iki parti Akdeniz’de, Ege’de, Trakya’da ve Marmara bölgesinde oy geçişkenliği yaşıyorlar. Birisi ulusalcı Kemalist ve milliyetçi oylara, diğeri ise milliyetçi, muhafazakâr ve demokrat bir tabana hitap ediyor. CHP o nedenle yerel seçimlerde bir “güç birliği” yapmanın peşinde. İYİ Parti ise her seçimde CHP’ye payanda olan parti konumuna düşmek istemiyor.”

Abdulkadir Selvi’nin yazısının tamamı

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com