Anasayfa » BDP » Ağrı seçimleri için Sırrı Sakık isyanı!
Ağrı seçimleri için Sırrı Sakık isyanı!

Ağrı seçimleri için Sırrı Sakık isyanı!

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Ağrı Belediye başkan adayı , “Bir daha bu topraklarda silah adres olmasın, kan akmasın diye bizim kafamızda bir tek projemiz vardı. Barış projesiydi, A projesiydi. Ama ne yazık ki Sayın Başbakan’ın son günlerdeki açıklamalarını görünce ürküyorum ve korkuyorum. B ve C projelerinden bahsediyor” dedi.

BARIŞ İÇİN TEK BİR PROJE OLMALI

Zaman haberine göre, barış projelerini sürdüren aktörlerin kafalarında sadece tek bir proje olması gerektiğini kaydeden Sakık, “O da barışla ilgili olur, o da A projesi. Ben de A projesine inandığım için, barış projesine inandığım için uzun yıllardır demokratik siyasette siyaset yapan bir şahsiyetim ve ben A projesine inandığım için bu A projesi bu ülkede hayat bulsun diye geldim ve halkımıza teşekkür ediyorum. Ağrı halkı 7’den yetmişe A projesine destek verdi” şeklinde konuştu.

NE YAZIK Kİ KENT GERİLDİ, KENT KUŞATILDI

BDP Ağrı Belediye başkan adayı Sırrı Sakık, Şeref Saracoğlu İlköğretim Okulu’ndaki 1133 numaralı sandıkta oy kullandı. Oy kullandıktan sonra okul bahçesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Sırrı Sakık, “Ne yazık ki bu kent gerildi, bu kent kuşatıldı. Buralara özellikle epeyce bir sevkiyat yapıldı. Buralarda bir terör var. Devlet terörü var. Diliyorum umuyorum.

DEVASA BİR RAKİBİMİZ VAR

Yani bu seçim kazasız ve belasız olur. Biz geldiğimiz günden bu güne kadar kentin kanamaması için bu kentin huzurun kenti olması için çok çaba sarf ettik. Bundan sonra da çaba sarf edeceğiz. Tek taraflı bir çaba ile olmuyor. Güçlü, devasa bir rakibimiz var. Devlet var, iktidar var bütün her şey var, iş çevreleri var. Ama ben bir şeye inanıyorum. Halkın gücüne inanıyorum. Halkın gücü ile bugün burada hükümete de iktidara da… Kuşatılmış kente gelenlere, kente tepeden bakanlara da bizler halkımızla birlikte mesaj vereceğiz. Önemsediğimiz çözüm süreci bugün burada sandıklarda büyüyerek çıkacak. Ağrı kenti barış ve huzur için eminim bugün sandık başına gidecek ve burada biz bu belediye başkanlığı seçimlerini sadece bir belediye başkanlığı seçimleri olarak da görmüyoruz” sözlerini kaydetti.

BELLİ BÖLGELERDE GERGİNLİKLER TETİKLENİYOR

Belirli bölgelerde gerginlikler olduğunu söyleyen Sakık şunları dile getirdi: “Duyumlarımız var, belli bölgelerde gerginlikler tetikleniyor ama biz buna müdahale ediyoruz. İl seçim kurulunun bir kararı var, güvenlik birimlerinin hayatın her anlamına müdahale şeklinde. Bunun adı demokrasi değil, bunun adı seçim değil. Biz de hukukçu arkadaşlarımızla Yüksek Seçim Kuruluna itirazda bulunduk. Diliyorum, umuyorum YSK bu konuda derhal kararlarını gözden geçirir. Yani buradaki bu devlet terörünün bir an önce geri çekilmesi konusunda.

BÖYLE SEÇİM OLMAZ

AKP bütün kadrolarıyla burada, biz de halkımızla buradayız. Sandıklara çok yakın alınmış polis önlemleri var. Ben dolaştığım birçok sandıkta sandık başkanı da polislerle duruyor. Hatta biraz önce birçok polis böyle ukala bir tavır içerisinde böyle düşmana bakar gibi siz çıktıktan sonra. Böyle bir seçim olmaz. Burada gerçekten bu kente geldiğimde de ben bu ülkede sorunların çözüm adresinin sandık olması gerektiğini söyledim.” 

 

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com