Anasayfa » AK PARTİ » AK Parti Milletvekili Yaman’a üst limitten koronavirüs tedbiri ihlal cezası verildi

AK Parti Milletvekili Yaman’a üst limitten koronavirüs tedbiri ihlal cezası verildi

İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen ‘düğünler ile nikahların en fazla bir saat süre içerisinde tamamlanması’ öngörülmesine rağmen AK Parti Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlunun düğününde bu kurala uyulmadığı tespit edildi. Cemil Yaman’a 1593 sayılı ‘Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi uyarınca Hıfzıssıhha Kurulu kararına dayalı olarak en üst sınırdan 3 bin 180 TL idari para cezası uygulanmasına karar verildi. Milletvekili Yaman’a düğünler ile nikâhlarda toplu yemek verilmesi de dahil olmak üzere her türlü yiyecek içecek servisi ya da ikramının yasaklanmasına rağmen, düğünde davetlilere toplu yemek verildiği için aynı tutardaki idari para cezası iki kez uygulandı ve ceza 6 bin 360 TL oldu.

Karayolları Genel Müdürlüğü de ceza aldı

Dilovası Kaymakamlığı ayrıca düğünün yapıldığı işletmenin bağlı olduğu Karayolları Genel Müdürlüğüne pandemi tedbirlerine aykırı davranılmasına göz yumduğu için 1593 sayılı ‘Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesine göre Hıfzıssıhha Kurulu kararına dayalı olarak en üst limitten ceza verdi. Karayolları Genel Müdürlüğü’ne de 1500 kişilik düğünde kişi ve süre sınırını aştığı ve her türlü yiyecek içecek servisi ya da ikramının yapılmasına göz yumduğu için toplam 6 bin 360 TL idari para cezası verildi.

Yemek tedarikçisine de 3 bin 180 TL

Öte yandan; yemek tedarikçisine ise her türlü yiyecek içecek servisi ya da ikramı yasaklanmasına rağmen yemek servisi yaptığı için aynı kanuna göre Hıfzıssıhha Kurulu kararına dayalı olarak en üst limitten 3 bin 180 TL idari para cezası uygulandı.

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com