Anasayfa » AK PARTİ » Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli’nde konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli’nde konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’nde KOÖ Sağlık Tesisleri açılış töreninde konuşuyor.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından bazı satır başları;

“Şimdiye kadar dünya genelinde, yaklaşık 750 bin kişinin hayatına mal olan koronavirüs salgını pek çok gerçeğin görülmesine sebep olmuştur. Bu salgın sağlık yatırımlarının önemini göstermenin yanı sıra sosyal devlet anlayışının da değerini ortaya koymuştur.

Salgın döneminde pek çok gelişmiş ülkenin sağlık sistemlerinin çöktüğüne şahitlik ettik. Ekonomik güçlerine rağmen tedarik sistemini devam ettiremeyen devletler gördük. Bırakın vatandaşlarına sağlık personeline dahi maske tulum korocuyu tıbbi malzeme temin edemeyen ülkeler oldu. Özellikle yaşlı bakım evlerinden yansıyan görüntüler ibret ve utanç vesikası olarak zihinlere kazınmıştır. Elbette her ülkenin bu yaşananlardan alacağı dersler vardır.

Türkiye olarak biz de bu günlerde sağlık sistemimizi test etme, güçlü ve zayıf yönlerimizi görme fırsatı bulduk. Muhalefetin sürekli eleştirdiği gereksiz dediği sağlık yatırımlarımızın kıymeti salgın döneminde çok iyi anlaşılmıştır. Aslında muhalefet modern sağlık kuruluşundan ne anladığını meşhur sahra hastanesi skandalıyla ifşa etmiştir. İstanbul’daki acil durum hastanelerini diline dolayanlar vatandaşlarımıza derme çatma fuar alanlarını sahra hastanesi diye yutturmaya çalıştılar. Yönettikleri mahalli idarelerde toplu ulaşım hizmetlerini salgın şartlarına uygun biçimde yönetmeyi beceremediler. Şov yapmaktan, karamsarlık aşılamaktan, yalan yanlış bilgilerle evham oluşturmaktan kendi asli görevlerini yapmaya zaman bulamadılar. Tüm bunlara rağmen güçlü sağlık alt yapımız ve tüm sağlık çalışanlarımızın fedakarlığı ile en kritik evreyi başarıyla atlattık.” 

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com