Anasayfa » AK PARTİ » Erdoğan’ın Fırat’ın doğusu açıklaması Rusya sürprizi
Erdoğan’ın Fırat’ın doğusu açıklaması Rusya sürprizi

Erdoğan’ın Fırat’ın doğusu açıklaması Rusya sürprizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin New York şehrine yaptığı ziyaretten Almanya’ya hareket ederken gazetecilere açıklamalarda bulundu. ABD’nin tonlarca silah yardımı yaptığı YPG’ye karşı Türkiye Rusya ile birlikte mi hareket edecek? Erdoğan’ın son açıklaması gündeme oturdu.

ABD’YE MENBİÇ TEPKİSİ: ABD’nin Menbiç’te sözünü tutmadağını belirten Erdoğan, “PYD/YPG o bölgeyi terk etmedi. Bölgenin gerçek sahipleri hâlâ oraya yerleşemedi.” dedi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat’ın doğusu için Türkiye’nin tutumunu da şöyle dile getirdi:

RUSYA İLE ORTAK OPERASYONA AÇIK KAPI: “Amerika’nın sınır boyu tahkimatları bizim sınıra çok yakın değil. Onlar yapıyor biz de yapıyoruz. Sadece Suriye sınırı değil, Irak da buna dahil. Tedbirimizi alıyoruz. İdlib’de insansız hava aracından tut silahsız hava aracına kadar. Rusya ile yaptık görüşmelerini. Bunların hepsi nereye varıyor bunu göstermesi bakımından önemli.

Amerika şu anda o tür tahkimatı terör örgütüyle beraber yapacak. Ama biz asıl terör örgütünün o kendisi için güçlendirdiği koridoru bir defa yardık. O koridor yok. Şu anda Afrin işi bitirdi, Cerablus, Rai, Bab o işi bitirdi. (Fırat’ın doğusunda Rusya ile birlikte hareket edilebilir mi?) Henüz öyle bir durum yok. Ama olmaz diye bir şey de yok. Bundan sonraki süreç nasıl gelişir zamana bırakmakta fayda var.”

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com