Anasayfa » İYİ PARTİ » İYİ Parti’de kritik cuma! Ümit Özdağ o paylaşımı neden sildiğini açıkladı

İYİ Parti’de kritik cuma! Ümit Özdağ o paylaşımı neden sildiğini açıkladı

İYİ Parti’deki FETÖ’cü tartışması yargıda ancak parti içindeki süreç de işliyor. Genel Başkan Meral Akşener tarafından disiplin kuruluna sevk edilen İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Cuma günü kendini savunacak.

“Bir arkadaşım rica etti onun için sildim”

Özdağ, Twitter hesabından yaptığı ancak sonra sildiği, “Merak ediyorum. 10 gün önce Giresun’da lokantada FETÖ’nün adliye imamı olmakla suçlanan, davası devam eden avukat ile bütün il protokolünün oturduğu masanın karşısında yemek yiyen Genel Başkan Yardımcısı’nı da disipline verecekler mi?” paylaşımına ilişkin, “Bir arkadaşım rica etti onun için sildim. Fikrimin arkasındayım, fikrimi değiştirmiş değilim.” ifadelerini kullandı.

Disiplin süreci

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Özdağ’ın Kavuncu hakkındaki “FETÖ’cü” iddialarının ardından parti teşkilatlarından iletilen ihraç taleplerine yönelik dilekçeleri değerlendirerek, İstanbul milletvekilini Disiplin Kuruluna sevk etmişti.

Bu gelişmenin ardından Merkez Disiplin Kurulu (MDK) ve Meclis Disiplin Kurulundan oluşan Müşterek Disiplin Kurulu toplanarak, Özdağ’a ilişkin dosyayı görüşmüş, iddiaları ve açıklamalarıyla ilgili savunmasının alınmasına karar vermişti.

Tüzüğe göre, Özdağ’ın tebliğin kendisine ulaşmasının ardından 7 gün içerisinde yazılı veya sözlü ya da hem yazılı hem sözlü cevap vermesi gerekiyor.

Kurul, savunmaya göre tekrar toplanarak, Özdağ hakkındaki kararını verecek.

Ümit Özdağ yaptığı bir açıklamada, disipline sevk edilmesine neden olan konunun, “bir televizyon programında İstanbul İl Başkanı’nın Kazakistan’da FETÖ tarafından kurulan bir sivil toplum örgütünün başkan yardımcılığı konusuna açıklık getirmesini istemesi” olduğunu ifade etmişti.

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com