Anasayfa » CHP » Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Berat Albayrak açıklaması

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Berat Albayrak açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu’nun gündeminde Berat Albayrak’ın sürpriz istifası vardı. Hedefine Erdoğan’ı alan Kılıçdaroğlu, “Damadı feda ederek buradan kaçınamazsınız. Veziri verip şahı kurtaramazsınız.” dedi.

Instagram hesabından istifa kararını duyuran Albayrak olayı ile ilgili ne diyeceği merak edilen Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Medya ve MHP’ye sert tepki

“Damat istifa etti mi etmedi mi? Uzun bir sessizlik. Ona koşulsuz destek veren bütün değerlerini kaybeden MHP’de büyük bir suskunluk. Bir kişi ‘ben istifa ettim’ diyor. Medyaya bakıyorsunuz 17 saat geçtiği halde 1780’den sadece 5’i istifayı veriyor. Havuz medyasında tık yok. 27 saat sonra istifa dolayısıyla açıklama yapıldı.

Kurtuluş savaşı veren devlet işte böyle yönetiliyor. Eğer Türkiye’yi anonim şirket gibi yönetirseniz sonuç bu olur. Her anonim şirketin ordusu mu var istihbaratı mı var? Özel politikaları mı var. 

Kayınpeder-damat ülkeyi yönetiyorlar. Aralarında bir kavga çıkmış herkes diken üstünde. Havuz medyasının ağzına bant çekilmiş. Tek kelime edemiyorlar. Siz gazeteci misiniz ya? Kalemini satan insandan gazeteci olur mu? 

“Bu işin sorumlusu bir kişi, Erdoğan”

Ülkemiz için hayırlı bir iş. En azından bir damat kayınpeder olayından kurtuldu Türkiye. Ama arkasındaki gerçekler ne bilmiyoruz. Hangi gerekçelerle istifa edildi bilmiyoruz. Sorumlusu damat mıdır? Hayır. Bu işin sorumlusu bir kişi, Erdoğan.

“Veziri verip şahı kurtaramazsınız”

Dünya Merkez Bankası’ndaki açığı biliyor. Sen yeni öğrendiysen o daha büyük bir felaket. Devletin bir aile şirketine dönüştürüldüğünü hepimizin kabul etmesi lazım. Damadı feda ederek buradan kaçınamazsınız. Veziri verip şahı kurtaramazsınız.

Berat Bey’in yaptığı açıklama da ilginç. At izi it izine karıştı diyor. Yıllardır bakanlık yapıyorsun. Yanında kayınpederin. Öve öve bitiremiyordun. Ne oldu da at izi it izine karıştı? Belki önümüzdeki günlerde Berat Bey çıkıp ayrıntılı açıklama yapar.”

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com