Anasayfa » CHP » Kılıçdaroğlu’ndan flaş Kaftancıoğlu sözleri

Kılıçdaroğlu’ndan flaş Kaftancıoğlu sözleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili tartışmaların yapay olduğunu söyledi. Parti içerisinde bir kavga olmadığını; ancak bu şekilde yansıtılmaya çalışıldığını ifade eden Kılıçdaroğlu, bu konudaki parti içi tartışmaların ise doğru olmadığını kaydetti.

Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV canlı yayınında Şirin Payzın’ın sorularını cevapladı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Taksim toplantılarındaki sözleriyle başlayan “Atatürk” tartışmaları değerlendiren Kılıçdaroğlu, yine medyayı suçladı.

İşte Kılıçdaroğlu’nun “Canan Hanım’ın arkasında mısınız?” sorusuna verdiği o cevap;

“Elbette il başkanımız, tabii destekliyoruz. CHP’de kavga yok, ortada bir şey yok. Canan Hanım’ın Mustafa Kemal Atatürk’ü, Mustafa Kemal’i, Gazi Mustafa Kemal’i, Maraşal Mustafa Kemal’i sevmemesi mümkün mü? Kendi partisinin kurucusu.”

Uluç Gürkan’ı bu konuda eleştiriyor musunuz?

“Kimseyi eleştirmiyorum. Herkes istediğini söyleyebilir ama bu konudaki tartışmaların tamamen yapay olduğunu düşünüyorum. Bu tartışmalar işsizliği önleyecekse tartışalım! Yoksulluğu önleyecekse tartışalım! Gelecek ufku çizecekse tartışalım. Bu tartışmalar tamamen yapay tartışmalar.”

 

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com