Anasayfa » CHP » Muharrem İnce: İspatlasınlar siyaseti bırakacağım dedi
Muharrem İnce: İspatlasınlar siyaseti bırakacağım dedi

Muharrem İnce: İspatlasınlar siyaseti bırakacağım dedi

Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Seçim gecesi Genel Merkez’e davet ettik, gelmedi” iddiasını reddederek, “Böyle bir davet olmadı. Böyle bir davetin olduğunu ispatlasınlar siyaseti bırakırım.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA ‘FELSEFİ DERİNLİK’ YANITI: Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bana bir felsefi derinlik gösterirseniz, bırakın kurultayı, yarın sabah koltuğu terk ederim sözlerini değerlendiren Muharrem İnce, şöyle konuştu:

“Bu da yeni bir kriter çıktı. Dünyada böyle bir kriter yok. Ee, ne yapacağız şimdi? Altı oktan vazgeçip yeni bir felsefi akım mı oluşturacağız? Bu ipe un sermek. Nedir yani, ne yapacağız? Yeni bir altı ok mu yazacağız? Bizim geçmişimiz, birikimimiz belli. Bütün değişimler sancılı olur. Bu mutlaka olacak, süreç biraz uzuyor sadece. Ama ben bu değişimden sadece lideri değil, yönetim anlayışını da kastediyorum. Kuralların hakim olduğu bir parti olmalıyız. Mesela son milletvekili seçiminde 81 vilayetin hiçbirinde ön seçim olmadı. Bu kuralsızlıktır, istediğin zaman yapıyorsun, istediğin zaman yapmıyorsun. Türkiye’de demokrasi isteyen bir CHP önce kendi içinde demokrasiyi yaşamalıdır, örnek olmalıdır. Bakın benim partimin içinde demokrasi var, Türkiye de böyle olacak diyebilmelidir. Yani Erdoğan’ı eleştiren, onun için tweet atan birisinin kapısına sabah 05.00’te polis geliyor, CHP yönetimini eleştiren bir kurultay delegesi de disipline gönderiliyor. Fark ne? Arada bir fark yok.”

BUNDAN DAHA BÜYÜK BİR YALAN GÖRMEDİM
CHP yönetiminden gelen “Seçim gecesi Genel Merkez’e davet ettik, gelmedi” iddiasına sert çıkan İnce şunları söyledi:

“Bıktım bunlara cevap vermekten. Bakın o gece çıkıp konuşsaydım da o zaman bir cümlemi alacaklardı, ona takılacaklardı, beni itibarsızlaştırmak için. Bana 15 milyon oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum: Bu oyunun parçası olmayın; birincisi bu. İkincisi, seçim sonuçları Genel Merkez’de, benim elimde veri yok. Televizyonlar kaybettiğimizi, Genel Başkan Yardımcısı ikinci tura kaldığını söylüyor. Ben çıkıp da ne diyecektim? Bir diğeri Sayın Genel Başkanım seçim gecesi beni davet etmiş, ben gitmemişim. Bu hayatımda gördüğüm en büyük siyasi yalandır. Bundan daha büyük bir yalan görmedim. Böyle bir davet olmadı. Bunu kim söylüyorsa yalan söylüyor. Artı, o gece için partinin yöneticileriyle şöyle kararlaştırmıştık; Buna Bülent Tezcan, Engin Altay, Yaşar Tüzün dahil. Dedik ki seçim 2. tura kalır, yakasındaki rozeti çıkarmış, Türk bayrağı takmış birisi olarak seçim sonuçlarını Genel Merkez’de izlersem 2. turda SP’liden, İYİ Parti’liden, MHP’liden oy isteyemeyiz. O gerekçeyle bir otele gittik. Bu benim görüşüm değildi. Bir konsensüs sonucu ikinci turu düşünerek otele gittik.”

SİYASETİ BIRAKIRIM
Kılıçdaroğlu’nun ağzından böyle bir söz duymadığını söyeyen İnce, “yalanlama olmadı ama” sözlerine karşılık şu ifadeleri kullandı:
“Bilemiyorum. Bu haberi yapan, yaptıran, söyleyen dünyanın en büyük yalancısıdır. Kim söylüyorsa… Böyle bir davet olmadı. Böyle bir davetin olduğunu ispatlasınlar siyaseti bırakırım.”

İSTANBUL ADAYLIĞI KAPIYI YİNE KAPAMADI
“İstanbul’u alan Cumhurbaşkanlığını alır” çıkışının ardından “İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylık için yeşil ışık yaktı” yorumları konusunda İnce düşüncelerini şöyle aktarıyor: “Ben bir siyasi öngörüde bulundum. Yani 25 yıldır İstanbul’u yöneten AKP’nin elinden CHP’nin adayı burayı alırsa, o çok güçlü bir figür olur, ben onu söylemeye çalıştım.”

Bengi’nin “Muharrem İnce evet” der mi sorusuna “Ben Cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorum.” diye yanıt veren İnce sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir başka arkadaşım da kazanabilir. Muharrem İnce’den ibaret değil ki CHP… Ben onu genel olarak söyledim. Bir başka arkadaşımız da pekâlâ İstanbul Büyükşehir’e aday olabilir, kazanabilir. Kazanırsa, 2018’in Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den çok daha güçlü bir figür olabilir. Ben onu söylemek istedim.”

CHP’DE MUTLU AZINLIK
Tunca Bengin’in “Amaç ne? Ne yapılmak isteniyor?” sorusuna İnce, “Amaç Çankaya, Bakırköy, Şişli, Beşiktaş… Buralara razı, mutlu bir azınlık var partide. Bu mutlu azınlık koltuklarını terk etmek istemiyor. Muharrem İnce gelince taşların yerinden oynayacağını biliyorlar; olay bu.” diye yanıt verdi.

Kaynak

Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler:
Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com