Anasayfa » BDP » Sırrı Sakık galibiyetini ilan etti!
Sırrı Sakık galibiyetini ilan etti!

Sırrı Sakık galibiyetini ilan etti!

İNTERNETHABER- BDP’li Sırrı Sakık, Ağrı seçim sonuçlarını değerlendirdi. Ağrı’da barışın kazandığını söyleyen Sakık, “Bu sonuçlara üzülenlerin barışı istemeyenlerdir” diye konuştu. Kendisinin belediye başkanlığı gibi bir talebinin olmadığını; ancak barışa önem verdiği için Ağrı’ya geldiğini söyleyen Sakık, resmi olmayan sonuçlara göre aradaki farkın, açılmayan sandıklarla kapanmasının mümkün olmadığını iddia etti.

Sırrı Sakık, Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim yasaklarına ilişkin yasağı kaldırmasının ardından CNN Türk mikrofonlarına konuştu. Canlı yayında seçim sonuçlarını değerlendiren Sakık, Ağrı’da barışın kazandığını söyledi.

İşte Sakık’ın açıklamalarından satır başları;

“Şu anda tüm sonuçlara ulaşmış değiliz. Aradaki fark beş binin üzerinde fark var. Açıklanmayan 30 sandığın da sonuçları değiştirmezi mümkün değil. Halkın iradesi bir kez daha tavrını BDP’den yana koydu.

Ağrı’da kazasız belasız bir seçim atlattık. 30 Mart öncesi kentin gerilmemesi için elimizden gelen ne varsa yaptık. 30 Mart sonrası ise bu ne yazık ki gerçekleşmedi; ancak biz elimizden geleni yaptık. Ağrı’da bir kez daha barış kazanmıştır. Ben buraya sadece belediye başkanlığı için gelmedik. Sayın Öcalan’ın seslendirdiği, silahlar sussun sözü üzerine geldik. Burada barış sürecinin aktörleri, barışı eğer önemsiyorlarsa bu sonuçlara önem vermelidir. Bu topraklarda Ağrı halkı sorunlarını çözülmesini istemiştir. Biz Ağrı’nın yaralarını sarmak için buraya geldik. Halkta buna destek verdi.

Zafer bütün Ağrı halkının zaferidir. Bu kentte 7’den 70’e toplumun tüm kesiminin zaferidir. Bu sonuçları zafer sarhoşluğuyla değerlendirmiyoruz. Ağrı’dan merkezi hükümete bir mesaj göndermiştir. Artık halk barış istemektedir.

Sadece bizim değil Dağ’ın da gözü Ağrı’daydı, Sayın Öcalan’ın da gözü Ağrı’daydı, zindanlarında gözü Ağrı’daydı. Biraz sonra ben de halkımıza teşekkür konuşması yapacağım. Kentine sahip çıkan topluma bir kez daha teşekkür edeceğim.”

YALOVA SEÇİM SONUÇLARI- TIKLAYIN
1 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI TÜM YERLER
 

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com